Web Hosting

Hosting yani türkçe karşılığı adıyla barındırma, web sayfalarınızı internet’te yayınlamak için gerekli alanın kiralanmasıdır. Diğer bir ifadeyle Hosting, bir web sitesinde yayınlanmak istenen sayfaların, resimlerin veya dokümanların internet kullanıcıları tarafından erişebileceği bir bilgisayarda tutulmasıdır.

Bir web sitesi kurmak istiyorsanız, dosyalarınızı saklayacağınız bilgisayar evinizdeki bilgisayarınız olamaz, çünkü gerekli program ve donanımınız olsa bile bilgisayarınızın internet bağlantı hızı bu iş için genelde yetersiz kalacaktır.

İnternette site yayınlamak için özel olarak üretilmiş, internete hızlı bağlantısı olan, yüzlerce kullanıcıya aynı anda hizmet verebilecek bir bilgisayarda (server yani sunucu) dosyaların saklanması gerekir. Web siteye ait dosyalar için depo vazifesi gören ve internet kullanıcılarının erişimine sunan bilgisayarlara web sunucusu (web server), bu veri saklama ve yayınlama işlemine de web hosting denir.

Hosting işlemlerinde dikkat edilecek noktalar

hosting kiralama yada satın alma öncesinde bazı konular önem taşır. Aşağıdaki özellikleri, ihtiyaçlarınızı da gözeterek değerlendirmelisiniz.

A) Sunucu üzerinde çalışan işletim sistemi (Platform) ve Donanım (Hardware)
B) Sunucunun türü (Dedicated, Co-location, Virtual, Shared)
C) Sunucunun internete bağlanma hızı
D) Disk alanı ve Bandwith (bant genişliği)
E) Sunucunun desteklediği programlar ve genel özellikleri
F) Sunucunun sahibi şirketin özellikleri
A) Web sunucu üzerinde çalışan işletim sistemleri (Platform) ve Donanım (Hardware)

“Platform” sunucu üzerinde kullanılan Windows, Unix, MacOS, Linux gibi işletim sistemleri için kullanılan bir terimdir. En basit anlamda, server üzerinde çalışan ve donanım ile diğer tüm servislerin yönetimini sağlayan işletim sistemidir. Sitenizde ihtiyacınız olan yazılımlara göre kullanmanız gereken işletim sistemi de değişecektir. Sitenizde sadece HTML dosyaları kullanacaksanız, Windows veya Unix sistemleri sizin için fazla bir fark taşımaz.

Günümüzde Windows ve yeni bir Unix formu olan Linux platformları en çok kullanılan server sistemleridir.

Eğer sitenizde ASP, FrontPage, MsSQL, Access veya Microsoft ürünleri kullanmak istiyorsanız, Windows tabanlı hosting kullanmanız gerekir.

Eğer sitenizde Php, Mysql, Cgi ve Perl kullanmak istiyorsanız Unix hostlar daha çok tercih edilmektedir. Unix sistemi Windows sistemine göre genellikle daha ucuz ve stabildir. Güvenlik açısından Unix, kullanım ve kurulum kolaylığı açısından ise Windows tercih edilir.

Sunucunun sahip olduğu donanım da oldukça önemlidir. İşlemci, disk, hafiza, ağ kartı gibi ayrıntıları gözeterek, mümkün olan en uyumlu ve hızlı donanımı hedefleyin. Eğer güvenliğe önem veriyorsanız Firewall, yani sitenize yapılacak saldırıları önlemeye yarayan donanımı da tercih etmelisiniz.

B) Sunucunun Türü

1- Dedicated Hosting nedir: Bir sunucunun tümüyle bir kişi tarafından kiralanmasına “dedicated hosting” denir. Genelde hosting için bir sunucuyu tümüyle kiralamanız gerekmez, sunucunun bir bölümü siteniz için yeterlidir. Ancak bazı siteler performans gereksinimleri ve ziyaretçi yoğunluğu gibi nedenlerle bir serverin bir bölümü ile yetinemezler ve bir sunucu hatta birkaç sunucu üzerinde barındırılırlar. Mesela mail, dosya, arama motorları veya sayaç siteleri performansları için, müzik siteleri ise kullandıkları band genişliği için tek bir sunucuda barındırılırlar.

Dedicated hosting paketleri diğer hosting paketlerinden çok daha pahalıdır. Ayrıca fiyat konusu sadece sunucunun kendisi ile ilgili değil, sunucun kiralandığı şirket tarafından verilen hizmet ile bağlantılı olarak da değişir. Örneğin managed dedicated serverler, daha pahalıdır.

Dedicated Hosting hizmetinin “managed” olması, sunucunun kiralayan hosting şirketi tarafından yönetilip yönetilmediğidir. Eğer sunucu hosting şirketi tarafından yönetiliyor ise buna Managed Dedicated Server denir. Bu sunucuların alttaki özelliklere sahip olması tercih edilmelidir:

Sunucunun bakımı, işletim sisteminin güncellenmesi yapılması
Sunucu üzerinde bulunun dosya ve veri tabanının (database) belli aralıklarla yedeklenmesi
Sorun çıktığı anlarda yardımcı olacak teknik ekip yada destek hattı olması
Sunucu üzerinde programların sayısının çok, özelliklerinin gelişkin olması (istatistik, antivirüs, mail vb).
Eğer teknik bilginiz bir serverı dışardan yönetmeye, server sorun yaşadığında veya çöktüğünde onu kurtarmak için yeterli işlemleri yapmaya yeterli değilse managed bir server almanız daha iyi bir seçim olacaktır.

2- Co-location Hosting nedir: Bir web sunucusunu yüksek hızda internet erişimi, güvenlik, yedekleme ve teknik destek gibi hizmetleri sağlayabilecek bir Network Operasyon Merkezinde barındırmaktır. Yani kendinize ait sunucuyu internet bağlantısının sürekli olduğu, elektrik kesintilerine uğramayacağı ve soğutma hizmetinin verildiği özel odalarda barındırmak üzere hazırlanmış özel yerlerde tutma işlemidir. Bu özel merkezlerde barındırmak için bir ücret vermeniz gerekir. İşletim sistemi, donanımı ve tüm diğer ayrıntıları kontrol etmek tamamiyle sunucu sahibinin yükümlülüğündedir. Genelde Co-location sunucuya erişim internet üzerinden bir kontrol paneli sayesinde sağlanır.

3- Virtual Hosting nedir: Bir web sunucusunun sahip olduğu kaynaklarının paylaştırılarak bünyesinde birden çok sunucu oluşturulması; Alan, hafıza ve bağlantının bölümlere ayrılarak, her bölümün birbirinden bağımsız çalışmasına Virtual Hosting denir. Virtual Hosting, az sayıda kişinin kullanımına açılmış olmalıdır. Ayrıca kullanıcılara tekil sunuculardaki yetkiler (root erişim) verimiş olmalıdır. Böylelikle kullanıcı sunucu üzerinde çok daha fazla kontrol imkanına sahiptir.

4- Shared Hosting nedir: Shared Hosting, Virtual Hosting’e göre daha çok kullanıcı ile aynı serveri paylaşmaktır. Yani sunucuyu bir çok kullanıcı (kimi durumda 100′den fazla) birlikte kullanır, Bu da sunucu üzerinde yüzlerce site barıdırması anlamına gelir. Bu tip sunucuların hem fiyatları, hem de performansları çok daha düşüktür.

C) Sunucunun internet hızı

Sitenize ait sayfaların yüklenme hızı önemli bir konudur. Her bağlantı çeşidi değişik oranlarda bilgi transferi gerçekleştirmekte ve bu birim olarak megabit/saniye (Mbps) olarak ölçülmektedir. Uluslararası internet omurgalarını oluşturan OC3 bağlantılarında hız 155 Mbps’dir. Bu hız 43 Mbps’lik T3 hatlarına göre 3 kat daha fazladır. Karşılaştırma yapılacak olursa, bir T3 hattı her biri 1.544 Mbps’lik kapasiteye sahip olan 30 T1 hattı kadar bilgi transfer kapasitesine, bir T1 hattı ise 54 tane 28,800 modem toplamı kadar kapasiteye sahiptir. T1 hatları genel olarak bir Web Hosting sağlayıcısının ihtiyaçlarını karşılamaz. Dolayısıyla iyi firmalar yedekli T3 hatları üzerinden müşteri web sitelerinin ihtiyaçlarını karşılarlar. Bununla birlikte hatların doluluk oranı da önemli bir faktördür. Web sitelerinde anlık hız sınırlamalarının, kesintilerin olmaması için hatların %50 doluluk oranı altında bir kapasitede bulunmaları gerekir.

Sitenin bir ziyaretçi tarafından gezilirken yavaş olmasının iki önemli nedeni vardır:

Bilgisayarın yeterli aksama sahip olamaması
Hosting aldığınız sunucunun internete bağlanma hızı
Sayfalarınızın dosya olarak büyüklüğü
web hosting aldığınız Server’ın internete çıkış hızı düşük ise ya da kapasitesinin üstünde hosting hizmeti veriyorsa doğal olarak sayfalarınızın yüklenme hızı yavaş olur. Ayrıca hız konusu sayfalarınızın boyutu ve hazırlandıkları programlarla da ilgilidir. Çünkü bazı siteler flash ve animasyon programları ile hazırlanır. Bu durum HTML formatta hazırlanan sitelere oranla flash kullanan sitelerin daha yavaş açılmasına neden olur.

D) Disk alanı ve Bandwith (bant genişliği)

Disk alanı: Sitenizin alan boyutu (sunucunun kaç megabayt olduğu) elbette ihtiyaçlarınız ve paranız ölçüsünde değişiklik gösterir. Geniş kapsamlı ve içeriği fazla bir site düşünüyorsanız, sitenize alacağınız alanın boyutunun da büyük olması gerekir. Sitenizde bol resim, müzik, flash kullanmayı planlıyorsanız site alanının büyük olmasına özen gösteriniz. Sitenizde e-mail hizmeti verecekseniz, bu hizmetin de oldukça fazla yer anlamına geldiğini unutmayın.

Genelde kişisel sayfalar için (resim, müzik, video, e-mail hizmeti barındırmayan) 5-25 MB, küçük kurum ve kuruluşlar için 50-250 MB, Büyük kurum ve servisler içinse 250 MB üzeri bir alan almanız önerilir.

Bandwith: Bant genişliği, kısaca aylık veri transfer limitiniz anlamına gelir. Gelen ziyaretçilerin istekleri ve web sitesi üzerinde yapılan işlemler sonucunda ağ üzerinden giden ve gelen elektronik data miktarı genelde Dedicated Hosting türü dışında sınırlıdır. Okurlar adres satırına bir site adresi girdiklerinde tarayıcı sunucudan o sitenin ilgili sayfasını ister ve sunucu ile okurun tarayıcısı arasında bir veri iletişimi olur. Web sitenizin ne kadar çok ziyaretçisi olursa o kadar çok bant genişliğine ihtiyacınız olacaktır.

Her ay 20,000 kişi tarafından ziyaret edilen 50 kilobyte’lık bir web sayfası, aylık bir gigabyte’lık trafik anlamına gelir. (50,000 bytes x 20,000 hit = 1 milyar byte veya 1 gigabyte). Sunucuyu alacağınız firmanın size sunduğu aylık bant genişliği ve bunun aşılması durumunda ne olacağı konularını mutlaka öğreniniz.

E) Sunucunun desteklediği programlar ve genel özellikleri

Sitenize internet üzerinden giriş yapabilmek ve dosyaları göndermek, yönetmek için kullanacağız kontrol panel bu başlığın en temel unsurudur. Kontrol paneli size dosya, veritabanı, alan adı, e-mail gibi konularda yönetim imkanı verir. Bu yüzden hem yeni hem de güvenli olmalıdır.

Sunucunuzun desteklediği yazılımlar, sitenizde yapmak istediklerinizi doğrudan etkileyecektir. İnternet siteleri tanıtımın yanında, hazırlanan dinamik formlar sayesinde daha farklı işlevleri de (İş başvuru formları, talep formları, kredi kartı ile satış gibi) yerine getirmektedir. Bu tür formların hazırlanması programlama dilleri (ASP, PHP, SQL, Javascript, Perl, CGI gibi) ile yapılmaktadır. Her yazılım gibi bu yazılımların da güncellenmiş versiyonları, dolayısıyla da farklılıkları vardır. Ayrıca hazırlayacağınız site dili ile ilgili ayrıntıları da unutmamak gerekir.

Hosting şirketleri genelde maliyetleri nedeniyle açık kaynak (open source) yazılımları tercih etmektedir. Sitenizde kullanacağınız hizmetler için önceden araştırma yapıp, hangi yazılım ve versiyonlara ihtiyaç duyduğunuzu belirlemeye çalışın.

F) Sunucunun sahibi şirketin özellikleri

Hazırlayacağınız web sitesinin gereksinimlerini belirleyip, bu iş için ayırmayı düşündüğünüz bütçeye karar verdikten sonra, sıra web hosting firmaları arasında tercih yapmaya gelir. Firma seçimi konusunda dikkat etmeniz gereken başlıca noktalar şunlardır:

1) Seçtiğiniz firmalar hakkında araştırma yapın: Amacınıza uygun hosting paketi sunan firmalar hakkında yazılmış yorumları, yapılmış değerlendirmeleri okuyun. Örneğin Google’da ve webmasterların yoğun olarak ziyaret ettiği forumlarda arama yaparak çeşitli yorumlara ulaşabilirsiniz. Ancak bunu yaparken her okuduğunuza da inanmayın. Bazı yorumlar firma tarafından veya rakipleri tarafından yazılmış reklam yada karalama amaçlı yorumlar olabilir.

2) Firmanın referanslarına bakın: Firmanın web sitesindeki referansların sayısına, niteliklerine, önemlerine gözatın. Eğer yapabilirseniz daha geniş yorum almak için referanslarda bulunan bir kaç sitenin yöneticisine mail atarak hosting firmalarından memnun olup olmadıklarını, teknik desteğin hızlı ve yeterli olup olmadığını sorun.

3) Firmanın müşterilerine sunduğu teknik destek: Bir firmanın teknik desteğini ölçmenin en kolay yolu, e-posta yollayarak onları test etmektir. Göndereceğiniz E-postanızda cevabı sitede yazıyor olsa bile teknik konularda sorular sorun ve uzun tutmaya özen gösterin. Gönderilen cevapta sorularınıza itinayla mı yoksa baştan savma mı gönderilmiş inceleyin. Eğer telefon veya msn desteği veriyorlarsa o yolları da kullanarak teknik desteklerini her yoldan test edin.

4) Firmanın sipariş sırasında size onaylattığı hizmet sözleşmesi: Eğer şirketin hizmet sözleşmesi yoksa, tercih etmeyin. Çünkü Hizmet sözleşmesi, anlaşmazlık durumunda geçerli yasal belgedir. Hizmet sözleşmelerindeki maddelerde sitede yer almamış maddeler olabilir. Bu nedenle dikkatle okuyup paketlerde size vaad edilen özelliklerin hizmet sözleşmesine nasıl yansıtıldığını inceleyin. Bazen sınırsız olarak belirtilen özelliklerin okuduğunuz sözleşmede sınırlandırıldığını görebilirsiniz.

5) Firma gerçek mi – sanal mı kontrol edin: Firmanın sanal yada gerçek olduğunu, e-posta yoluyla öğrenebilirsiniz. Göndereceğiniz e-posta da ticaret odasına kayıtlı olup olmadıklarını sorun ve bu bilgileri talep edin. Bir çok amatör firma web hosting işini şirketleşmeden yapmakta, herhangi bir sorun durumunda ortadan yok olmaktadır. Şirketleşmiş firmalarda ise böyle bir sorunla kolay kolay karşılaşmazsınız.

6) Firmanın ofis adresini ve telefon numarasını isteyin: Gelişebilecek her ihtimale karşı firmadan adres ve telefon bilgilerini alın. Eğer imkanınız varsa verdikleri adrese giderek veya telefonla onlara ulaşarak doğruluğunu kontrol edin.

7) Para iade garantisi olan firmaları tercih edin: Bazı firmalar memnun kalmayan müşterileri için 15 gün veya 30 gün süreli para iade garantisi sunar. Bu garantiyi sunan firmalardan hizmet almanız, fikrinizi değiştirmeniz durumunda paranızı geri alma olanağı sağlayacağı için yararlı olacaktır. Firma para iade garantisi yerine ücretsiz deneme hesabı sunuyorsa, bu fırsatı da değerlendirebilirsiniz.

Halı Yıkama

Halılarım çok çabuk kirleniyor. Oysa ki her gün elektrik süpürgesi ile süpürüyorum. Acaba silmek işe yarar mı? Ya silmenin verdiği yorgunluk? Aklınızdan geçen tüm soruları duyar gibiyiz. Halılar evlerimizin en sık kirlenen eşyalarıdır. Bu nedenle yılda en az iki kez profesyonel halı yıkama firmaları tarafından yıkanması gerekmektedir.

Peki Halı Yıkama Hakkında doğru bilinen yanlışlar nelerdir?

Çok sık halı yıkama sonucunda halılar parlaklık ve canlılığını yitirirler.

Bu kesinlikle yanlıştır. Halılar hijyen, temizlik ve parlaklık için yılda en az iki kez Halı Yıkama Firmaları tarafından yıkanmalıdırlar.

Halıları elde sildiğimde de hijyen sağlarım.

Halılar elde silindiği takdirde fazla bastırmadan dolayı halının tüyleri zarar görecektir. Ayrıca elde silme işlemi sırasında toz ve bakteriler yüzeye çıkmak yerine halının tüylerinin en dibine doğru itilirler ve bu hijyen açısından fayda sağlamaz aksine zararlıdır.

Halı Yıkama Firmaları Halılarımı doğru temizlemez ben kendim yıkamalıyım.

Her meslekte olduğu gibi halı yıkama firmaları arasında da merdiven altı dediğimiz işini kötü yapan halı yıkama firmaları vardır.

Ancak Profesyonel Halı Yıkama şirketleri halılarınızın ilk günkü parlaklık ve yenilikte kalmasını sağlar ve hijyenik halı temizliği yapar.

Tatil Yerleri

ELA QUALİTY RESORT 5 YILDIZLI
NİSAN 21, 2014 WADMİN BİR YORUM YAPIN
ELA QUALİTY RESORT 5 Yıldızlı Otel hakkında Bilgi edinmek için sizlere incelememizi yazmak istedik, elbette bu güzel otelde kimler tatil yapmak istemez? havuzuyla ela quality hakkını vermekle birlikte düzeni ve Belek iskele Mevkii`nde bulunan tesis 583 oda ve 1200 yatak kapasitesi ile iki bloktan oluşan ana binası, villaları, müstakil iki katlı bloklarda müşterek havuz kıyısında yer alan aile odaları ve suitleri ile tatilinize yeni bir anlayış getirecek tesis Antalya havalimanına 25 km., Antalya belde merkezine 35km., en yakın yerleşim birimi Belek`e 2 km. uzaklıktadır.

Oda nitelikleri 1

Standart kara ve deniz manzaralı odalar 35-45 metre içinde değişen genişliktedir, standart odalar en çok üç yetişkin 0-2 ıslak bir çocuk konaklamaya uygundur.
Odalarda iki benlik veya 2 tane tek benlik yatak, bornoz ve terlik bulunmaktadır.
Oda servisi 02:00 – 07:00 arası ücretsizdir.
Balkon/Teras
İnternet Wireless (ücretsiz)
Kasa (ücretsiz)
Küvet
Merkezi klima
Minibar (ücretsiz)
Plazma & Lcd Tv
Saç Kurutma Makinesi
Telefon (ücretli)
Tv
Uydu yayını
Zemin halı

Oda Özellikleri 2

Aile dublex odası; Max. 4 yetişkin – bütün Aile Dubleks Odaları halı kaplamadır ve balkonludur. Katlar arasında kapı yoktur. Merdivenlerin başında çocuk emniyeti kilidi bulunmaktadır. Birinci katta 2 adet tek kişilik yatak, ikinci katta çift kişilik yatak, halı zemin, ayarlanabilir merkezi iklimlendirme, mini bar, LCD / uydu TV, telefon, küvetli banyo, tuvalet, bornoz ve havlu terlik, saç kurutma makinesi, kozmetik ayna, balkon.

Oda nitelikleri üç

Göl Evi Havuz manzaralı; Max. 3 yetişkin – Göl Evi Havuz Manzaralı odaların zemini halı kaplamadır ve balkon veya teraslıdır. iki kişilik yatak, split ve ya ayarlanabilir merkezi iklimlendirme, mini bar, dijital kasa, LCD / uydu TV, telefon, küvetli banyo, wc, bornoz ve havlu terlik, saç kurutma makinesi, kozmetik ayna, balkon yada teras. Göl evleri sahasında ve villalarda yer saha odalarda split klima olmaktadır.
Minibar (ücretsiz)
Plazma & Lcd Tv
Telefon (ücretli)
Tv
Uydu yayını
Zemin halı
Ela Quality Resort

Oda Özellikleri 4

Göl Evi Bahçe Manzaralı; Max. 3 yetişkin – tüm Göl Evi Bahçe Manzaralı odalar halı kaplamadır ve balkonludur. çift benlik twin yatak, split yada ayarlanabilir merkezi iklimlendirme, mini bar, dijital kasa, LCD / uydu TV, telefon, küvetli banyo, tuvalet, bornoz ve havlu terlik, saç kurutma makinesi, kozmetik ayna, balkon.

Oda nitelikleri 5

Göl Evi iskeleli (Havuza doğrudan bağlantılı iskeleli);Max. üç yetişkin – Halı kaplı olan Göl Evi iskeleli odalarımız zemin kattadır ve havuza doğrudan bağlantılı iskeleye sahiptir. çift kişilik yatak, split iklimlendirme, mini bar, dijital kasa, LCD / uydu TV, telefon, küvetli banyo, hela, bornoz ve havlu terlik, saç kurutma makinesi, kozmetik ayna, iskele.
Yiyecek ve İçecek
07:00 – 10:00 Intercontinental Kahvaltı (Ana rest. açık büfe olarak sunulmaktadır.)
10:00 – 11:00 Geç Kahvaltı (Ana rest. açık büfe olarak sunulmaktadır.)
07:00 – 11:00 Göl Evleri Kahvaltısı – La Salsa açık büfe olarak sunulmaktadır.
12:30 – 14:30 Öğle Yemeği (Ana rest. açık büfe olarak sunulmaktadır)
12:00 – 14:00 Çocuklar için öğle yemeği – Everland Q Çocuk Kulübü (Yaz sezonunda mevcuttur)
11:00 – 16:00 Sofa Snack (Yaz sezonunda mevcuttur)
12:30 – 16:00 Beach Snack (Yaz sezonunda mevcuttur)
12:30 – 16:00 Pool Snack (Yaz sezonunda mevcuttur)
12:30 – 16:00 Perla Bistro Snack (Yaz sezonunda mevcuttur)
16:00 – 18:00 E- Patisseri (Yaz sezonunda 14:00 – 18:00 saatleri arası mevcuttur)
15:30 – 16:30 Çocuk Çay Saati – Everland Q Çocuk Kulübü (Yaz sezonunda mevcuttur)
19:00 – 21:30 Akşam Yemeği (Ana rest. açık büfe olarak sunulmaktadır)
23:30 – 01:30 Gece Büfesi (Ana rest. açık büfe olarak sunulmaktadır)
11:00 – 14:30 Holiday Brunch (Enderun rest. Pazar günler brunch, yaz sezonunda mevcuttur)

Ultra Herşey Dahil

tatil Sabah, öğle ve akşam yemekleri açık büfe, tesisin belirlemiş olduğu markalar dahilinde yerli – yabancı alkollü alkolsüz içecekler 24 saat ücretsizdir.
Tesisin belirlemiş olduğu markalar içinde yerli ve yabancı olmak üzere hem ücretli hem ücretsiz içecekler bulunmaktadır. T.S Portakal suyu sadece kahvaltıda ücretsizdir.
Diyet Büfesi (ücretsiz)
Dondurma (ücretsiz)
Nargile (ücretli)
Night Club (ücretsiz)
T.S Portakal Suyu (ücretsiz)
Türk Kahvesi (ücretsiz)
A la Carte Restauranlar
Kuşhane – Osmanlı Mutfağı
La Salsa – Meksika Mutfağı
Teppanyaki Hida – Japon Mutfağı
Passion – Fransız Mutfağı
*Kalamata – Ege Mutfağı
*Alarga – Balık ve deniz ürünler
*La Perla – İtalyan Mutfağı
*Barbecue – Mangal Üzerinde Çeşitleri

19:00 – 22:00 saatleri arasında hizmet veren A La Carte Restaurantlarımızdan misafirlerimiz, Teppanyaki Hida Restaurant\`ta menü üzerinden ücretli, öteki reastauranlarda ise kişi başı servis ücretli şekilde rezervasyon yaptırmak koşulu ile yararlanabilirler.
* ile belirtilen A La Carte Restauranlar kış döneminde hizmet vermemektedir.

Havuz ve Plaj nitelikleri

Tesiste 270 m. uzunluğunda hususi plaj, 1.100 mt. iskele bulunur.
Açık Havuz
Aqua Park
Çocuk Havuzu
Denize Sıfır
Derin Deniz
Kapalı Havuz
Kum Deniz
Kum Plaj

Çocuk Aktiviteleri

Otelde Çalışma saatleri içersinde ücretsiz bebek bakıcılığı hizmeti mevcuttur. Everland Q dışındaki özel bakıcılık ücretlidir.
Bakıcı (ücretli)
Bakıcı (ücretsiz)
Çocuk Büfesi
Mini Club
Oyun Bahçesi

Aktiviteler

Otelde Nordic walking, Stepper Bike, Slackline, Indoor cycling ve Boccia, Katamaran, Trambolin ücretsizdir. Segway, Sahilde pavilyonlar, Sanat sudutyosu ücretlidir. Sörf ve Katamaran için lisans gereklidir.
Aerobik (ücretsiz)
Atari Salonu (ücretli)
Banana (ücretli)
Bilardo (ücretsiz)
Bowling (ücretli)
Dart (ücretsiz)
Futbol (ücretli)
Golf (ücretli)
Jet Ski (ücretli)
Jogging (ücretsiz)
Kano (ücretsiz)
Masa Tenisi (ücretsiz)
Mini Futbol (ücretsiz)
Mini Golf (ücretsiz)
Sinema (ücretsiz)
Su altı Dalış (ücretli)
Tenis (gece-ışık) (ücretli)
Tenis (gündüz) (ücretsiz)
Tenis (raket-top) (ücretsiz)
Tenis Dersi (ücretli)
Yoga (ücretsiz)
Spa ve Sağlık
Buhar Banyosu (ücretsiz)
Fitness (ücretsiz)
Masaj (ücretli)
Sauna (ücretsiz)
SPA Center (ücretli)
Türk Hamamı (ücretsiz)

Tesis Özellik ve Hizmetleri
Tesiste tüm alanlarda Wireless ( Ücretsizdir )
Çamaşırhane (ücretli)
Doktor (ücretli)
Evcil hayvan (Kabul Edilmez)
Genel alanlarda wireless (ücretsiz)
Hemşire (ücretli)
Kuaför (ücretli)
Market (ücretli)
Uyandırma Servisi (ücretsiz)
Ütü Servisi (ücretli)
Balayı UygulamasıBalayı Suitte konaklayan misafirlere sunulan hizmetler,

Havalimanında çiçek ve şampanya ile karşılama,
VıP otel-havalimanı-otel transferi,
Hızlı kayıt işlemleri,
özel balayı set up\`ı (kalp halinde yastık, ipek nevresim takımı, ipek sabahlık),
Misafirin belirleceği bir sabah odada aşk kahvaltısı,
hususi hazırlanacak romantik akşam yemeği, gibi hizmetler sunulmaktadır.

çiftlerin balayı uygulamasından yararlanabilmesi için giriş sırasında evlillik cüzdanlarını
yanlarında bulundurması gerekmektedir.

Altın fiyat

Bırıkım yapmadan olmaz

Bırıkım bır omur boyu sahıp olunması gereken bır dısıplındır. Hayatı yasarken bırıkım yapmak ugruna bazı keyıflı anlardan vazgecmeyı kastetmıyoruz. Bırıkım aracı secerken ayrılan tutarın en yuksek sevıyede bırıkımde degerlendırılmesı, stopaj vb. gıbı kaynaktan kesılen vergılerden de mumkun oldugu kadar az etkılenmesıne dıkkat edılmesı gerekır.

Bırıkım ıcın altın hesabı

Altın hesapları bu acıdan ozellıkle ortalama bır tuketıcının bırıkım yapması ıcın onemlı bır fırsat sunuyor. Hesap ısletım ucretı yok, yonetım gıderı kesıntısı yok, stopaj yok. Altın hesapları ıle ılgılı en cok sıkayet edılen konuların basında bankaları altın hesaplarıyla ılgılı alım satım fıyatlarında uyguladıkları farklar gelıyor. Ancak bırıkım yaparken uzun surelı ve ıstıkrarlı alım soz konusu oldugundan bu fıyat farkına takılıp kalmamak gerekır. Perakende bankacılık kıtle bankacılıgıdır. Bu bankacılık segmentınde oyle hassas fıyatlamalara rastlamazsınız. Bankada sahıp oldugunuz portfoy veya ıslem tutarına gore talep etmenız durumunda, sube nezdınde ozel fıyatlamalar alabılırsınız.

Alım-satım fıyat farkı bırıkımde onemlı olmamalı

Alım satım fıyat farkı gun ıcın alım satım yaparak para kazanmayı planlıyorsanız onem kazanır. Amacınız bırıkım ıse endıse edılmesı gereken bır konu degıldır. Ama altın alımı yapacagınız bankanın serbest pıyasada ıslem goren altın fıyatlarına kıyasla nasıl bır fıyat verdıgını mutlaka kontrol etmekte fayda var.

Bırıkımlerle gun ıcı alım satım, yatırım degıldır

dusen altin fiyatlari Eger gunluk veya kısa vadelı olarak altın alıp satarak para kazanmayı amaclıyorsanız altın hesabı sıze gore degıl. Bu durumda sıze altına dayalı borsa yatırım fonları (GLDTRF), daha deneyımcı yatırımcılar ıcın ıse VOB ve forex pıyasalarını onerırız. Bu gıbı pıyasalarda alım satım fıyatları arasındakı fark ılgılı borsa tarafından tanımlanmıs kurallar cercevesınde belırlendıgı ıcın mınımaldır. Ancak bu durumda da aracı kuruma odedıgınız komısyonlar konusunda hassas olmanız gerekır. Ama bırıkımlerle gun ıcı alım satım yapmayı dusunenler ıcın net olarak belırtmekte fayda var, bu yatırım degıl spekulasyondur.

Bırıkım yapanlar altın fıyatları dustugunde panık yapmamalı

2013 yılı bu acıdan Turk yatırımcısına guzel bır ders verdı. Özellıkle ıkıncı ceyrek sonrası altın fıyatlarında dunya capında yasanan gerıleme, altına yatırım yapan bır cok kısının canını sıktı.

Öncelıkle sunu belırtmek gerekır, yatırım amaclı olarak altın alıyorsanız, her yatırımda oldugu gıbı malıyetınızı, pozısyondan cıkıs tarıhınızı (vade) en azından zarar-kes (stop loss) ve kar realızasyonu ıcın fıyat sevıyelerınızı belırlemıs olmanız gerekır. Altın gunumuzde yogun olarak cesıtlı pıyasalarda kaldıraclı olarak alınıp satılan bır kıymetlı metaldır. Dolayısıyla donem donem spekulasyona konu olabılır. Yatırım olarak altını dusunenler profesyonel uzmanlardan, yatırım danısmanlarından oncesınde veya yatırım suresınce destek almalı. Bırıkım amaclı duzenlı olarak sabıt tutarda altın alımı yapıyorsanız ıse, bırıkım hedefıne ulasmadıgınız surece altın fıyatlarında yasanan her dususu aynı tutarla daha fazla altın almak ıcın bır fırsat olarak gormelı, bu alımların bırıkımlerın malıyetını dusurecegı fıkrını benımsemelısınız. Amacınız bırıkım yapmak ıse gonul rahatlıgıyla altın fıyatları duserken de altın hesabı actırabılır, duzenlı alıma baslayabılırsınız.

Altın hesabı mı? Bırıktıren altın hesabı mı?

Altın hesabında altın alımını musterının sahsen yapması beklenırken, bırıkımlı altın hesabında alımlar musterı tarafından belırlenen tarıhte hesaptan veya aynı bankadan sahıp oldugunuz kredı kartından cekılerek alım yapılır. Aktıf olarak kullanılmayan hesaplarda hesaptan tahsılat secenegı cok surdurulebılır olmasa da kredı kartından tahsılat bırıkım amacına yonelık onemlı bır pratıklık sunuyor. Gunumuzde her banka bır sekılde altın hesabı sunuyor dıyebılırız, ancak bırıkımlı altın hesabı olan banka sayısı, hatta kredı kartından tahsılat ımkanı sunan bırıkımlı altın hesabı olan banka sayısı oldukca sınırlı. Amac ıstıkrarlı bır sekılde bırıkım yapmak ıse, vergı, hesap ısletım ucretı, yonetım gıderı vb. gıbı kesıntısız bır sekılde bırıkıme ayırdıgınız tutarın tamamını degerlendırebıldıgınız ıcın altın hesabı (bırıkımlı veya bırıkımsız) onemlı bır avantaj sunuyor. Altın fıyatlarının su ankı konumu da, bırıkıme baslamak ıcın onemlı bır malıyet avantajı sunması acısından bır fırsat sayılabılır.

Altın hesabı ıle bırıkımlı altın hesabı arasında bır secım yapmanız gerekırse ,eger herhangı bır ucret veya komısyon kesıntısı yoksa tercıhınız bırıkımlı hesap yonunde olabılır .

Bedava Chat

Chaturbate görüntülü ve kameralı sohbet, Merhaba muhabbet ve dostluk seven arkadaşlar bu gün sizlere ülke dışından servis edilmiş ama yasaklarımızın yüzünden her bölgeden kapatılmış chat urbate adlı 18 sitesini tanıtmak istiyoruz. Bir çok sevgililerin uğrak noktayı olan bu site tabiki cinsel manada çok doyurucu olması, bütün arzu ve arzularınızın bir anda özgürce salıvermeniz anlamınada gelmektedir.

Burada ülkemizden sınırsızca kişi yahut kişiler devamlı online olmaktadır ve ısrarlı bir şekilde sitenin müdavinleri arasında yerini almaktadır. Peki sebep kamu şekilde bu denli eğilim göstermekteyiz illegal olan sitelere? Nedeni çok açık sebebiyse yasaklanan herşey insanımızda ilgi odağı olması ve normal olarak kimsenin fazla giriş yapmayacağı bir siteye yasak koyduğunuzda o siteyi dikkat çekici siteler arasına koymaktadır.

Peki neden bu kadar yasaklamalar ve kısıtlamalar geliyor hayatımıza nedeni ‘Türk Kültürümüz’,de insanların manevi dünyasını ve fiziki açıdan taciz etmesidir. kesinlikle ki bizleri rencide edebilecek olan meteryal içerikler bulundurmaktadır. sonuç şekilde insanımız tam olarak yasaklanmamalı tabiki 18 ıslak altı sınırlandırması getirilerek bunun önüne geçmiş oluruz.

Sizlere biraz “Chaturbate Token” hilesinden bahsetmek istiyorum. kameralı sohbet Bunun net şekilde ne anlama geldiğini bilmiyoruz ama bilenler ve ziyaretcilerimiz arasında bu terimin ne anlama geldiğini bilenler olacaktır, açıklamayı kendilerine bırakarak yazımızın sonuna gelmiş olduğumuzu belirtmek istiyoruz.

O güzel yorumlarınızı ve düşüncelerinizi bizimle paylaşırsanız bilgi o süre değer kazanmış olacak arkadaşlar herkese mesut günler dileriz.